PDA

Arată versiune întreagă : Transport bunuri din Romania in SUA

Theo30
30.11.2008, 08:24
Stie cineva o firma care transporta bunuri din romania in sua? Cu posta romana e scump rau, de curier nu mai zic. Pe internet nu gasesc decat varianta sua-romania. HELP!!!

Sherlock
30.11.2008, 10:08
scuze ca intreb, dar ce merita transportat din Romania aici?

Daca ai stiu eu ce lucruri personale si nu iti incap in cele 2+1 bagaje permise pe avion atunci mai bine platesti extra bagaj. (50-100$)

Daca te muti aici si vrei sa transporti lucruri mari, desi nu le vad rostul avand in vedere cat o sa coste transportul, atunci platesti container din Constanta. Pentru asta cauta pe net firme de transport naval international.

Salutari

Theo30
02.12.2008, 05:00
Pai merita lucrurile mele personale, incaltaminte care este destula, genti, carti, haine, plus altele. Daca pun toate astea in bagaje imi trebuie vreo 5 genti pe putin.
Tocmai ca am cautat pe net de mi-au venit spumele si nu gasesc nimic concret, doar din SUA in romania.
Voi cei care v-ati mutat in america ati avut doar 3 bagaje si cu asta basta?

divo
02.12.2008, 10:34
Pai merita lucrurile mele personale, incaltaminte care este destula, genti, carti, haine, plus altele. Daca pun toate astea in bagaje imi trebuie vreo 5 genti pe putin.
Tocmai ca am cautat pe net de mi-au venit spumele si nu gasesc nimic concret, doar din SUA in romania.
Sincer?Am avut 2..si mi-a fost suficient! Depinde si la ce vii aici totusi!Eu zic totusi sa nu te obosesti sa iti aduci incaltamintea, genti + haine prea multe aici! Cartile cred ca se care merita efortul!:)

biliboaca
02.12.2008, 10:54
Sa cari dupa tine lucrurile de care vorbesti nu merita zau. cand vei ajunge in america le inghesui in sifonier si acolo raman.
Din experienta spun - cand am mers prima oara in America (pentru 2 luni), mi-am luat de-acasa pantofi, haine si alte chestiuni de'astea ca sa imi etalez toaletele ce le credeam speciale, doar ca sa imi fac draci la intoarcere ca nu am loc in bagaje pentru ce mi-am cumparat de acolo, nu mai spun ca nu am purtat nimic din ce am adus cu mine.
Sfatul meu - nu se justifica sa platesti extra.
merita sa iti iei cartile daca tii la ele plus "altele" cat ti se permite (2 geamantane+1 de mana). si dupa ce stai acolo, daca tot mai crezi ca merita sa iti aduci si restul atunci ia-le in transe cand mai vii in vizita in Romania.

Theo30
03.12.2008, 05:27
Ma scuzati, am uitat sa precizez, ma duc acolo ca sa ma casatoresc, deci drum de intoarcere, sper eu, nu va exista. In aceste conditii voi avea nevoie de toata garderoba, ca doar nu o sa ma apuc sa imi cumpar tot de acolo. :)

Rainschild2007
29.12.2008, 14:22
Ma scuzati, am uitat sa precizez, ma duc acolo ca sa ma casatoresc, deci drum de intoarcere, sper eu, nu va exista. In aceste conditii voi avea nevoie de toata garderoba, ca doar nu o sa ma apuc sa imi cumpar tot de acolo. :)

Si eu la fel, insa 2 valize mi-au fost suficiente. Nu am luat decat hainele "in sezon", pantofii, accesoriile, cateva carti si cam atat. Daca nu sunt lucruri de care nu te poti lipsi, eu zic sa nu te complici. Vei vedea, hainele in US sunt destul de ieftine si iti poti cumpara oricand inlocuitoare. Ia numai ce iti trebuie cu adevarat.

Rainschild2007
29.12.2008, 14:26
Ah, si inca ceva: vei mai merge acasa, in vizita, banuiesc. Iti poti lua atunci ce ai lasat in urma, asa am facut eu cu hainele de vara.

Theo30
05.01.2009, 09:51
Dar eu nu ma pot lipsi de pantofii, sandalele si cizmele mele :(. Normal ca nu am sa le iau pe toate, dar chiar de nu le iau pe toate, tot multe sunt. Stiu ca sunt hainele mai ieftine pe acolo, dar cu masura 00 stau mai prost ei, in toamna am facut spume cautand niste pantaloni pe masura mea.
Plus ca eu tin la hainele mele... :(