PDA

Arată versiune întreagă : Norocosilor :)

sorin
12.10.2008, 14:05
:anounce: Spre norocul unora, toate postarile de pe acest subforum s-au pierdut la importul bazei de date pe noul forum, asa ca oricine avea vreun "cartonas galben" este acum curat ca lacrima.

ramos
12.10.2008, 14:42
:anounce: Spre norocul unora, toate postarile de pe acest subforum s-au pierdut la importul bazei de date pe noul forum, asa ca oricine avea vreun "cartonas galben" este acum curat ca lacrima.

Grea pierdere! Ma angajez sa-ti ofer un sprijin de nadejde in recuperarea pagubei.

sad_rain
12.10.2008, 16:03
cum se dau cartonasele galbene? dar cele rosii?:)

sorin
12.10.2008, 16:08
cele galbene se dau pentru nerespectarea regulamentului de postare pe acest forum si sunt urmate de o suspendare temporara, iar cele rosii se dau pentru abateri repetate si se sanctioneaza cu suspendarea permanenta.

sad_rain
12.10.2008, 16:10
well..deci e bine. Unde exista reguli ..de bun simt, exista si respect. Thanks pentru raspuns.

fifi
12.10.2008, 17:07
Grea pierdere! Ma angajez sa-ti ofer un sprijin de nadejde in recuperarea pagubei.

puşchea pe limbă ramos, te-ai lovit la cap?! că eu aveam vreo 80%, mai o ţâră şi nu mai avea lumea cu cine să se certe pe aici, şi eu şi alţii, tu chiar aşa de supărat eşti de vrei să scapi de noi, de tot?! :-/

am uitat să semnez acilea,
fifi norocoasa. :d:

sad_rain
16.10.2008, 11:55
ohh God, fifisor..da ce-ai facut draguta?? 80% mai tu glumesti, vrei sa sperii pe incepatori, ai??

fifi
17.10.2008, 04:28
ohh God, fifisor..da ce-ai facut draguta?? 80% mai tu glumesti, vrei sa sperii pe incepatori, ai??

80 au fost, nu am glumit, când o să încep să glumesc, atunci chiar ai motiv să te sperii. :)

sad_rain
17.10.2008, 11:53
80 au fost, nu am glumit, când o să încep să glumesc, atunci chiar ai motiv să te sperii. :)

dragutza fifi, imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu am sa ma sperii. Pot chiar sa ma laud ca iti inteleg glumele. Nu e amazing?????:)

sauzimdebine
17.10.2008, 17:02
aveam 60%. Dar pentru ca au trecut mai mult de 30 de zile de la ultima penalizare, oficial, cer stergerea tuturor depunctarilor. Nu de alta ... dar nu se stie cand o sa-mi vina bazdacul, ca prea o cer unii, zilnic.

keyframe14
17.10.2008, 18:01
Eu am avut 0% intotdeauna asa ca propun sa mi se stearga de acum incolo ca sa ma bucur si eu de norocul altora:)

fifi
18.10.2008, 06:13
kiddy, asa e, nu prea am avut asa mult timp de forum azi, dar oricum nu am stat degeaba, dar noul format al forumului imi permite sa lucrez mai eficient. Acum nu e nevoie neaparat sa postez la subforumul de evertismente (si ma gandesc chiar sa elimin subforumurile de avertismente si suspendari) ci pot da cartonase galbene sau rosii direct celui/celei care sare calul, iar acestia vor contabiliza niste puncte de penalizare. Am dat deja un cartonas galben folosindu-ma te tehnica noua si acest cartonas va fi activ pentru 10 zile (ca “default” al forumului), dar pot alege orice perioda sau cate puncte penalizare sa se acorde. Daca te uiti la profilul uneia din persoanele la care probil te gandesti si tu, probabil vei vedea penalizarea.

du iu spic romanian? :)) sau poate ne faci o schemă să priceapă şi „găina” de fifi. :(

sorin
18.10.2008, 08:03
fifi, eu cred ca daca citesti mesajul meu pe indelete, nu in diagonala, din fuga, coroborat si cu mesajul lui kiddy de pe topicul de unde ai citat, vei intelege, daca nu, nu conteaza, nu consider mesajul meu ca fiind foarte important.

cred ca ar fi mai bine pentru tine, daca stai mai rau cu timpul liber, sa citesti mai putine mesaje dar pe indelete, decat sa tragi cu arcul din fuga calului :)

Ninu.
18.10.2008, 08:17
nu pot sa spun decat "touche"
(citat din contemporani)
....:)

fifi
18.10.2008, 15:42
sorine, am glumit eu la începutul postării dar să ştii că am vorbit serios că nu am înţeles şi dacă de obicei nu petrec mult timp să răsfoiesc forumul, acel mesaj l-am citit de câteva ori bune şi tot nu mi-am dat seama ce şi cum. :peace: Eu când vă spun că sunt proastă, vă spun din tot sufletul, dacă voi nu mă credeţi, aia e treaba voastră.

cum să nu fie important acel mesaj al tau, e o schimbare venită odată cu noul forum şi cred că fiecare vrea să ştie atunci când este penalizat unde anume să vadă asta sau să ştie motivul.

ba chiar am vorbit serios şi cu schema, aşa cum din desenul Ninu.lui, deunăzi, ne deşteptarăm mai mulţi în legătură cu setările pentru post reply.

sorin
18.10.2008, 18:21
sorine, am glumit eu la începutul postării dar să ştii că am vorbit serios că nu am înţeles şi dacă de obicei nu petrec mult timp să răsfoiesc forumul, acel mesaj l-am citit de câteva ori bune şi tot nu mi-am dat seama ce şi cum.
treaba e simpla si nu trebuia decat sa faci click pe numele unei persoane care a fost implicate intr-un schimb de cuvinte un pic mai … iesite din comun, iar numele acelei persoane putea fi dedus de pe topicul la care ma referisem. facand click pe numele acelei persoane, ii vei vedea profilul, apoi click pe “infractions” si vei vedea daca are sau nu cartonas galben sau rosu si pe ce perioada. deci, acum se pot da cartonasele direct, ca la fotbal si acestea se vad la profilul fiecarui forumist daca exista.

fifi
19.10.2008, 20:05
ai, ai, situaţia e gravă şi prezintă umflaturi, dacă e vorba că trebuie să scobim ca să vedem ce şi cum, adio distracţie pentru bieţii forumişti care îşi rup coatele pe aici....sad, sad fifi :peace::peace:

shogunelu
21.10.2008, 11:12
Eu am avut onorea sa fiu gratulat cu 80% penalizare. Nu am cerut sa mi se stearga penalizarea pt ca ar fi insemnat ca ma recunosc vinovat, ceea ce nu e cazul.
S-o fi sters penalizarile, dar nu-mi fac probleme, cel putin in cazul meu o sa se ocupe sorinel cu maxima operativitate sa ma arda. Prietenii stiu de ce.

sorin
21.10.2008, 11:20
cel putin in cazul meu o sa se ocupe sorinel cu maxima operativitate sa ma arda. Prietenii stiu de ce.
neavand onoarea de a fi considerat prietenul tau, poate-mi spui si mie de ce, ca nu stiu. eu oricum fac tot posibilul sa nu mai am dialoguri prea multe cu tine, ca ar insemna sa ma lupt cu morile de vant, la tine neexistand decat ori alb ori negru, fara vreo alta nuanta. ii las pe altii sa incerce sa te inteleaga.

webmaster
21.10.2008, 17:29
hehe ... acum am vazut topicul :P

se poate spune ca "s-au pierdut" :-$