PDA

Arată versiune întreagă : Champions League 2008-2009 - Steaua si CFR Cluj

sorin
01.10.2008, 17:16
Hai sa comentam aici despre evolutiile echipelor noastre in Champions League.

CFR Cluj
Inceput excellent, cea ce doar in cele mai optimiste vise mi-as fi imaginat
AS Roma 1-2 CFR Cluj – meci de vis, rezultat de legenda
CFR Cluj 0-0 Chelsea – o confirmare a faptului ca rezultatul de la Roma nu a fost un accident
Ce mai, Clujul e pe cai mari in aceste momente si ar fi pacat dupa asa inceput sa nu prinda macar locul trei si primavera europeana in Cupa UEFA

Steaua
Inceput cu ghinion intr-un meci in care adversarul nu a stralucit, urmat de un semi-ghinion, cand ar fi putut bate in deplasare daca atacantii ar fi stiut unde e poarta :)
Steaua 0-1 Bayern Munchen
Fiorentina 0-0 Steaua

Ambele echipe pastreaza sanse pentru cel putin locul trei si nu le-ar strica (mai ales Stelei) un pic mai mult noroc.

Oricum, Europa a inceput sa ne bage in seama. Citez de pe siteul UEFA:

“CFR 1907 Cluj proved their Matchday 1 victory at AS Roma was no flash in the pan as they held Chelsea FC to a goalless draw in Transylvania.”

Carol
02.10.2008, 08:31
Eu o sa postez aici cand o juca dinamo in UCL. Am auzit ca se tot antreneaza.
Pana si cfr-ul joaca in liga.

sorin
21.10.2008, 13:36
Peste cateva minute incepe Steaua – Lyon. As merge mai degraba pe X, 2, desi n-ar fi chiar o minune sa bata si Steaua.
Maine avem Bordeaux – CFR Cluj

Meciuri deosebit de importante, cu caracter decisiv poate in cazul Stelei. Sa vedem daca macar una din echipe va prinde primavera europeana, fie iesind din grupe, ori terminand pe locul 3 si mergand in UEFA.

Bafta ambelor echipe!

sorin
21.10.2008, 14:02
Steaua 2 - 0 Lyon in minutul...atentie...minutul 11!!! Goluri in minutele 9 si 11. Sa speram ca vor sti sa gestioneze un astfel de rezultat incredibil.

Bafta Steaua!

divo
21.10.2008, 14:10
Wow!Haide Steaua!
Io de ce nu am zambareti d'aia?

Sherlock
21.10.2008, 14:14
2-1 din pacate,
dar totusi ce start, bravo

sorin
21.10.2008, 14:18
Io de ce nu am zambareti d'aia?
Du-te in profilul tau in “Options” si seteaza “Enhance Interface – Full WYSIWYG Editing” si apoi salveaza.

2-1 din pacate
deja e 2-2 in minutul 33. s-ar parea ca pronosticul meu initial se va adeveri :(

sorin
21.10.2008, 14:32
e jale mare in ghencea. steaua a luat conducerea cu 3-2 in minutul 45, cum nu se putea mai bine, inainte de pauza.

sad_rain
21.10.2008, 15:13
e jale mare in ghencea. steaua a luat conducerea cu 3-2 in minutul 45, cum nu se putea mai bine, inainte de pauza.

care e scoru' sorineeeee???

Sherlock
21.10.2008, 15:17
incredibil 3-4:peace:

divo
21.10.2008, 15:27
Mai sunt totusi cateva minute!Sa mai asteptam putin, poate Steaua mai intoarce rezultatul!:ideea:
P.S. Thanks for the tip Sorine!:d

Sherlock
21.10.2008, 15:37
3-5 dezastru:thatsit:

sorin
21.10.2008, 15:43
Trist dar adevarat, dar 2-0 este un scor blestemat atat oentru echipa nationala (2-0 cu Bulgaria 2-2 scor final, cat si cu Franta 2-0 apoi 2-2 final), cat si pentru Steaua (2-0 cu Boro, 2-4 final, 2-0 la Galatasaray 2-2 final, iar acum cu Lyon 2-0, 3-5 final)

Cred ca ar trebui sa lio se interzica fotbalistilor romani sa mai dea gol daca e deja 1-0.

Sa vedem maine, poate macar Clujul va continua bunul mers in grupa.

Ninu.
21.10.2008, 16:11
http://i270.photobucket.com/albums/jj106/rosablue_2008/CFR-Cluj.png 76gsqIaKTvg

Clujul va cistiga...e prea bun...e campioana României si va arata acest lucru...

FORTZA CFR !!!

dela
21.10.2008, 19:31
HAI CFRRRRRRRRRRRR ! HAIDE Clujuuuuu !

:thinking:

da am o intrebare : cum facem sa vedem si noi meciul aici in America ? aveti vre-o idee in acest sens ?

Hai CFR !
:flower:

sorin
21.10.2008, 20:00
da am o intrebare : cum facem sa vedem si noi meciul aici in America ? aveti vre-o idee in acest sens ?
meciurile se pot vedea in direct aici:
http://www.myp2p.eu

te duci apoi pe "live sports" si apoi click pe "football" si alegi din lista meciul care te intereseaza. trebuie sa instalezi sopcast intai, ori de pe siteul d emai sus, ori de pe sopcast.com

dela
21.10.2008, 20:31
multam fain ! am facut proba si merge brici ! :sing:

manolica1
22.10.2008, 10:24
meciurile se pot vedea in direct aici:
http://www.myp2p.eu

te duci apoi pe "live sports" si apoi click pe "football" si alegi din lista meciul care te intereseaza. trebuie sa instalezi sopcast intai, ori de pe siteul d emai sus, ori de pe sopcast.com

cu parere de rau meciurile din UCL nu merg...am incercat si eu ieri si sunt restrictionate si-am cumparat meciul de pe site-ul uefa 7,8$ si a fost ok...mai putin ca a pierdut steaua...mai nou circula asta pe net..

Cum se salută mai nou steliştii? Give me five!
Care e animalul preferat al stelistilor? Cincila
Ce oraş visează să viziteze steliştii de Crăciun? Cincinnati
Cum dau noroc steliştii după marele meci cu Lyon? Cin-cin !
Siteul preferat al stelistilor hi5

dela
22.10.2008, 10:32
betoon bancurile cu stelistii ! sa vedem azi ce o- m avea!:)

sorin
22.10.2008, 10:34
cu parere de rau meciurile din UCL nu merg...am incercat si eu ieri si sunt restrictionate

si eu cu parere de rau iti spun ca acolo am vazut meciul si nu a fost restrictionat. poate depinde si de continent, dar vad ca in america de nord merge brici.

pana una alta, haide clujul! macar un egal si tot ar fi bun.

Ninu.
22.10.2008, 11:45
Parerea mea e ca va fi 2-1 pentru Cluj... da indiferent ce va fi eu tot CFR-ist raman.....:)

Din pacate astazi m-a intristat tare patronul Stelei datorita felului in care s-a purtat cu Lacatus..nu sint stelist...dar asa ca simplu cetatean...

manolica1
22.10.2008, 12:09
si cand te gandesti ca bekali e cel mai bogat din ro...mi-e scarba de cei ca el...idiferent ce antrenor va veni, echipa tot bekali o face...

divo
22.10.2008, 12:57
Bafta CFR! Sunt convinsa ca ardelenii de la CFR vor reusi ce nu au reusit echipele mai titrate! Forta CFR!
TAB2dmfnAjY&feature=related

sorin
22.10.2008, 15:13
din pacate, cfr-ul e condus cu 1-0 din minutul 54. mai sunt vreo 20 de minute si inca mai sper.

dela
22.10.2008, 19:07
am fost memorabili din pacate , ne am dat gol ! :shutup::shutup::shutup:

dar a mers situ' ala brici ! multam fain !

sorin
03.11.2008, 11:01
O victorie a clujenilor le poate consolida sansele la locul 3, care ii duce in primavara europeana in cupa UEFA, si chiar le mentine sansele pentru a iesi din grupa. Sa speram ca nu vor da cu piciorul unei astfel de sanse, mai ales ca in meciul tur au luat bataie cu 1-0 din autogolul lui Cadu.

Bafta CFR!

Sherlock
04.11.2008, 14:05
O victorie a clujenilor le poate consolida sansele la locul 3, care ii duce in primavara europeana in cupa UEFA, si chiar le mentine sansele pentru a iesi din grupa. Sa speram ca nu vor da cu piciorul unei astfel de sanse, mai ales ca in meciul tur au luat bataie cu 1-0 din autogolul lui Cadu.

Bafta CFR!

1-1 pana acum, frumos:aplause:

sorin
04.11.2008, 14:40
1-2 la pauza din pacate.
Ca sa fie dracul si mai negru, Roma 1-0 Chelsea, ceea ce ne dezavantajeaza si mai tare.

Mai este o repriza intreaga si sper ca se va intoarce roata.

dela
04.11.2008, 15:03
3-0 ptr roma ! asta da supriza !:((

sorin
04.11.2008, 15:39
Gata, ne-am lamurit si cu Clujul. S-ar parea ca focul de paie sa terminat si isi intra in mana baietii. Acum sansele-s foarte reduse pentru locul 3, care ii poate duce in primavara fotbalistica din cupa UEFA, pentru ca Roma s-ar parea ca si-a revenit si a batut pe Chelsea, probabil sansele clujenilor de a scoate puncte cu ei fiind mici. Ne bazam si pe un meci relaxat cu Chelsea, in idea ca ar fi fost matematic calificati pana la meciul cu noi, dar acum grupa s-a incurcat rau de tot. Cu parere de rau, dar vad CFR-ul terminand pe 4, desi a avut acel inceput fabulos, dar sa mai speram in minuni totusi. In celalalt meci al zilei, Roma – Chelsea 3-1.

Maine Lyon – Steaua. Sa vedem cu cat o mai ia si Steaua, pt. ca sansele de a scoate macar un egal sunt mici, mici de tot.

Ce ma enerveaza e ca bat francezii la noi ca la fasole.

sorin
05.11.2008, 14:38
Astazi:
Lyon 1 - 0 Steaua - la pauza

sorin
05.11.2008, 16:21
.... pentru a putea fi atinsa

Astazi:
Lyon 1 - 0 Steaua - la pauza

scor final Lyon - Steaua 2-0, iar pentru Steaua sansele de a prinde locul 3 care duce in cupa UEFA tind spre zero, avand in vedere ca au doar un punct, iar Fiorentina vreo 3 parca.

sorin
09.12.2008, 15:48
Vad ca nimeni nu mai scrie pe aici. Azi s-a jucat partida Chelsea 2 – 1 CFR Cluj, acesta fiind ultima partida din grupe pentru CFR.
CFR a venit sa joace doar pentru onoare, pentru ca era deja eliminate inca din penultima partida cand a pierdut la Cluj cu A.S. Roma, fara sa mai fi avut sanse nici macar la cupa UEFA.

Dupa ce au rezistat apropape o repriza, CFR a incasat un gol in minutul 40 si soarta partied parea pecetluita, insa Kone nu a fost de accord si a egalat in minutul 55, urmand apoi ca Drogba sa inscrie pentru 2-1 pentru Chelsea in minutul 71, scor cu car4e s-a si terminat partida.
CFR sta acasa, dar a terminat cu fruntea sus, cu 4 puncte la prima participare in grupele Champions League.

Maine, Steaua – Fiorentina, meci decisiv pentru locul 3 din grupa, care duce in cupa UEFA. Spre deosebire de Fiorentina, care poate face si egal, Steaua trebuie sa castige neaparat, ceea ce este destul de putin probabil, avand in vedere lipsa de forma a Stelei si a traditiei conform careia Steaua nu a batut nici o echipa italiana.

VanDerGigi
09.12.2008, 22:02
Steaua trebuie sa castige neaparat, ceea ce este destul de putin probabil, avand in vedere lipsa de forma a Stelei si a traditiei conform careia Steaua nu a batut nici o echipa italiana.[/FONT] CFR-ul a facut in 2 meciuri aproape cat a facut Steaua in 3 ani. Ca roman sunt tare mandru de rezultatele lor si numai ghinionul i-au privat de ISTORIE ...daca bara aia cu Chelsea era gol si castigau si cate si mai cate. Au fost calare pe adversari redutabili de f multe ori. S-au comportat acceptabil cred eu pt nivelul nostru. N-au avut experienta si norocul tine mereu cu cei pregatiti, cu cei buni. Steaua are rezultate dezatruoase in Champions League ..17 partide , o victorie si 3 egaluri ..dintre care una cu rezervele lui Lyon cand echipa mare era calificata deja, alta cu Dinamo Kiev ajutata patetic si rusinos chiar si pt noi romanii, de arbitrii. O victorie frumoasa in fata acelorasi Dinamo Kiev in deplasare, asta a obtinut Steaua prin Dica care a prins o zi de gratie iar acum nu-l vrea nimeni. In rest a fost zero pt ca ..Dan Petrescu stie de ce:). Mutu va marca maine in Steaua - Fiorentina desi va avea parte de multe urari de bine cum numai noi romanii stim sa ne facem intre noi.

lordul
10.12.2008, 22:23
Ce-a facut astazi FC Stina Bucuresti ? Are cineva vreo idee ?
Mi-a placut Clujul , nu s-au facut de ris .