PDA

Arată versiune întreagă : singura in NY

26.04.2005, 13:33
Am ajuns in NY de aprope o luna si inca nu am reusit sa cunosc nici un roman desi am auzit ca sunt foarte multi. Poate acest forum imi va da ocazia sa imi fac noi prieteni aici unde ma simt tare singura. Sunt dispusa si sa incep o relatie serioasasau la inceput mai putin serioasa cu un roman deschis la experiente de tot felul, de preferat trecut de 30 de ani. Orice mesaj este binevenit si orice intalnire cu romani imi va prinde foarte bine. Multumesc si va pup pe toti.

mario_ro
28.04.2005, 07:54
de unde esti din ny eu sint in albany si cam aceeasi situatie

11.05.2005, 17:35
din queens, ny.

mona
14.05.2005, 08:18
Sunt in Long Island NY, Smithtown se numeste orasul:) si la fel de singura, speram sa intalnesc un roman interesat de o relatie de sincera prietenie si de ce nu poae chiar mai mult:)

14.05.2005, 11:14
si eu sunt din queens NY dar nu pun alta tzara la location smileys/smiley2.gif

mona>> din LI, NY :P daca esti deunde spui ca esti, dece la profil scrie Romania? smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

irinuca
30.06.2005, 08:24
BUNA

NUMELE MEU E IRINA SI LOCUIESC F.APROAPE DE NY INR-UN ORASEL CORTLANDT
MANOR ;SUNT IN STATE DE 8 LUNI SI MI-AR FACE PLACERE SA
CORESPONDAM;ADRESA MEA DE E-MAIL E:IRYINNA@YAHOO.COM.

PA...

GNChicago
30.06.2005, 19:28
Trimite un pm si iti dau numarul la un voinic cu buletin de NY.Pe la el au trecut jumate din toti doctorii veniti ptr rezidenta. Baiat de comitet.

06.07.2005, 22:12
Buna Ioana_NY si, de asemeni, Buna tuturor!

Eu voi ajunge intr-o saptamina la NYC si mi-ar face placere sa ne ajutam reciproc sa nu ne simtim asa de singure, scriindu-ne sau, poate, intilnindu-ne. Eu am mai fost in NYC in mai, anul acesta si inteleg cum e sa te simti "singura in NY", pentru ca am experimentat asta deja!

Salutari tuturor!

babu26
04.08.2005, 05:14
ola buna tuturor eu incepand de maine 5 aug o sa stau in ny timp de 10 zile daca va face placere putem sa ne vedem si sa esim la un suc sau o bere etc . mi-ar face placere avand in vedere ca sunt singur . multumesc

ahhemitsme
17.10.2005, 18:37
Salut Ioana si alti

Am stat 2 ani in Alba Iulia cu Corpul Pacii (Peace Corps) si acum ma aflu in New York. Am auzit si eu acelasi povestea ca sunt multi romanii si as vrea sa mai fac cunostinte cu romanii. (Originele mele sunt din Colorado - statele de munti) Mi e dor de tuica, sarmalele, futbal adevarat si alte chesti romanesc. Hai sa comunicam - emailul meu e trentscendence@hotmail.com. Iti/va urez toate cele bune si abia astept comunicarea ta/voastra.

pa,

Trent

gabrielabattle
25.10.2005, 12:40
salutare! sunt GAbi si sunt de 2luni in state. stau in New jersey. site-ul asta e nou pt. mine si inca nu prea ma descurc dar as vrea sa mai cunosc romani...a si mai am ceva tuicutza de acasa...

mail-ul meu:gabibene2002@yahoo.com

va pup romani

01.11.2005, 09:13
salut sunt Edith si stau in new jersey de 2 saptamani si pt mine site-ul e nou si as vrea sa mai cunosc romani...ma simt terbil de singura.

Istvan
25.11.2005, 19:46
Ei uite ca nu ami esti singurica vezi! Sunt Istvan NY,Manhattan scie-mi si iti scriu sau da-mi un numar de telefon si te sun!

ahhemitsme
25.11.2005, 20:53
Salut Romanii!!!!

Asa. Stau ce o luna in NYC si mai caut contact cu voi. Va voi ajuta.

email: trentscendence@hotmail.com

Vreau sa practic romana poate mancam o sarmaluta, chestii romanesc.

Trimiteti mie un email si dau nr. meu de tele si vorbim.

Toata lumea spune ce e "singurica" sau n-are cu cine sa vorbeasca
romania si are un dor ffft tare -- bine atunci astep un semn din partea
voastra

I hope everyone had a great Thanksgiving and ate lots and lots of curcan.

Look forward to hearing from you till then.

Va urez toate cele bune

Trent

todorangabriel
30.11.2005, 18:51
ciudat este ca aproape toti romanii cu care am povestit si i-am intalnit in scurta perioada in care sunt aici se simt singuri si izolati dar totusi cand aduni mai multi romani la un loc fiecare e in treaba lui...sa fie stilul de viata sau suntem noi de vina deoarece am venit cu multe sperante si am face orice sa ne indeplinim visul(care de multe ori este posibilitatea unui inceput acasa)si pt aceasta ne fixam banul ca un ultim scop uitand sa mai traim si cand am vrea sa ne bucuram de ceea ce am realizat hopa am ramas singuri..in fine acestea sunt doar primele impresii ce le-am cules in scurta perioada de cand sunt aici intalnind romani stabiliti aici si romani veniti aici tot de putin timp..poate gresesc si imi cer scuze...revenind la subiect si eu sunt de pe langa new york,conneticut si sincer mi-ar face placere si sa intalnesc cat mai multi romani deoarece romania si romanii sunt grupul de care apartin cu voie sau fara voie.

daca se anunta ceva petrecere de craciun in ny as participa eu si cativa amici ce i-am facut pe aici cu placere.deci daca stiti ceva ...da-ti mai departe

GNChicago
01.12.2005, 02:47
E natura umana valabila peste tot, oameni care fac bani si uita ce e mai important in viata.

Daca au facut $1000 pe urma vor 2 sau zece si daca ajung la o suta de mii vor un million, si dupa aceea vor sa fie cit mai aproape de Bill Gates si altii.

In Romania e la fel, multi se lupta sa fie in top 300 si odata ajunsi acolo, vor sa fie cit mai aproape de primul si apoi sa-l depaseasca, sa treaca de limita de un miliard de euro sau dollari, e o fuga nebuna si nu conteaza pe ce calca.....

La plecare nu ramine decit apa, bioxid de carbon, amoniac si alte impuritati......

01.12.2005, 07:23
ciudat este ca aproape toti romanii cu care am povestit si i-am intalnit in scurta perioada in care sunt aici se simt singuri si izolati dar totusi cand aduni mai multi romani la un loc fiecare e in treaba lui...sa fie stilul de viata sau suntem noi de vina deoarece am venit cu multe sperante si am face orice sa ne indeplinim visul(care de multe ori este posibilitatea unui inceput acasa)si pt aceasta ne fixam banul ca un ultim scop uitand sa mai traim si cand am vrea sa ne bucuram de ceea ce am realizat hopa am ramas singuri..in fine acestea sunt doar primele impresii ce le-am cules in scurta perioada de cand sunt aici intalnind romani stabiliti aici si romani veniti aici tot de putin timp..poate gresesc si imi cer scuze...revenind la subiect si eu sunt de pe langa new york,conneticut si sincer mi-ar face placere si sa intalnesc cat mai multi romani deoarece romania si romanii sunt grupul de care apartin cu voie sau fara voie.

daca se anunta ceva petrecere de craciun in ny as participa eu si cativa amici ce i-am facut pe aici cu placere.deci daca stiti ceva ...da-ti mai departe Chiar asa, nu stiti ceva petrecere de sarbatori in zona NY, NJ?

jackie
07.12.2005, 06:10
a propos de petreceri de sarbatori, sigur daca sunati la restaurantele romanesti sau chiar pe linga biserici se organizeaza ceva....cel putin in philadelphia asa este...bafta...

Jeorjet
12.12.2005, 11:58
cica se vor aduna 300 de romani in NY.....

victoras
13.12.2005, 08:40
Stie cineva ...pe cineva, roman de preferinta, care sa aiba nevoie de chiriasi sau sa 'imparta' apartamentul cu altii... ar 'pica' bine la bani pt. fiecare...

Vic

Jeorjet
14.12.2005, 08:25
Stark's Veranda Restaurant 319 Broadway, New York, Thursday, december 15, 7:42 pm

o sa fie chef cu mititei etc.....

10$ intrarea

carux
20.02.2006, 03:40
Si eu sint in NY de citiva ani, dar nu stiu prea multi romani.Daca ti-ar face placere sa corespundam da-mi un semn

23.02.2006, 01:43
Hi!
Rivington Bar situat pe Rivington street intre Attorney st si Clinton st(lower east Manhatan)este un bar frecventat de romani,dar nu numai,si cu Dj roman.Pe 11 martie se organizeaza romanian party la Rivington Bar.
Mult succes!

Cliri
25.02.2006, 20:40
Ioana,

eu sunt un roman in Newark la studii. Cred ca am aflat numarul tau de telefon de la un nigerian, daca tu esti acea Ioana care a stat la YMCA din Newark; am sunat numai ca imi da eroare; mai esti in NY sau te-ai intors in tara?

02.03.2006, 18:44
am uitat...smileys/smiley17.gif la Rivington Bar, party incepe la 11 pm si nu exista conditii. Distractie placutasmileys/smiley1.gif

08.03.2006, 14:22
Dragele mele,

E plin de barbati romani traznet in New York ....trebuie doar sa ii cauti.

In fine,pentru romanii din New York un anunt important:

Rivington Bar situat pe Rivington street intre Attorney st si Clinton st in lower east Manhatan este bar cu patron ,clienti si Dj roman prezent la parties.Se organizeaza romanian parties lunar.Aveti ocazia sa cunoasteti romani dar nu numai....

Petrecerea din luna Martie este pe data de 11,adica sambata asta,orele 10-11pm,la adresa mai sus indicata

Join the partysmileys/smiley4.gif

Cliri
15.03.2006, 08:41
Din pacate eu nu am reusit sa ajung ca sunt cam aglomerat in ultimul timp si oricum tre sa si merg ceva din Newark pana acolo (cu trenul) si nu inteleg de ce te adresezi cu "Dragele mele", e numai pentru fete; atunci cu siguranta tre sa vin!

romconstruction
29.03.2006, 10:32
smileys/smiley2.gifeu sunt in new york-queens de 12 ani si cunosc multii romani.daca doriti va pot ajuta sa cunoasteti comunitatea de romani din new york

kiki
05.05.2006, 13:12
OK. E vremea sa ma arunc si eu cu capul inainte...sper sa nu dau de un zid smileys/smiley57.gif

Vin la NY saptamana viitoare in delegatie si stau pana duminica. Daca am vreme (deocamadata nu stiu ce mi-au copt rudele din NY pt weekendul care urmeaza) as vrea sa ma plimb prin oras si prin parcuri, sa stau la o vorba si o bere ... la taclale cu pui de romani aterizati in NY.

Sa nu uitati sa specificati daca aveti probleme mentale smileys/smiley49.gif ... sa vad daca putem sa ne luam de manute si sa zburdam prin parc ca iezii sau trebuie sa o aduc pe cealalta kiki ...cea timida si cuminte (am vreo 5-6 kiki la indemana :)

robertapolgar
12.03.2007, 02:30
salut,sunt la ny de 2 luni,si as vrea sa cunosc lume nouasmileys/smiley4.gif

raduxxl
14.03.2007, 11:08

Salutare

Intra pe linkul de mai jos si poti sa te inscrii in grupul nostru de pe meetup.

Radu Sirbu

raduxxl
14.03.2007, 11:08

Salutare

Intra pe linkul de mai jos si poti sa te inscrii in grupul nostru de pe meetup.

http://romanian.meetup.com/92/?gj=sj5

Radu Sirbu

Armina
15.04.2007, 10:16
Salut tuturor...azi am intrat si eu prima data pe forum si sunt bucuroasa ca l-am gasit...

Sunt pentru prima oara venita in US silocuiesc in NYC, Qeens, Kew Gardens...Am venit cu K1 visa. Desi logodnicul meu e cetatean american, de origine romana, plecat de 15 ani si ar trebui sa imi fie foarte usor sa ma integrez in noua mea tara si viata, trebuie sa recunosc ca nu imi este foarte usor..., cu toate ca imi dau toata silinta pt asta...In primul rand limba engleza, pe care nu o stapanesc prea bine, desi o inteleg destul de bine, nu reusesc sa-mi dau drumul la vorbit..., am impresia ca spun gresit ceea ce spun si mai bine nu spun nimic...

Gasind acest forum, m-am gandit ca aici poate imi voi putea face o prietena sau chiar mai multi prieteni...In RO aveam multi prieteni si asta imi lipseste aici, deja...Mi-asi dori o prietena cu care sa pot iesi in oras, sa mergem la cumparaturi, sa ne plimbam si sa facem o multime de chestii impreuna...

Inchei in speranta ca exista cineva care isi doreste si cauta o prietena...

Rockland
24.06.2007, 14:16
Ioana,

Am descoperit acest forum recent. Daca doresti sa vorbesti cu cineva mi-ar face placere sa vorbim. Eu sunt de mai multi ani aici in NY dar m-am acomodat cu ritmul de aici. Daca vrei sa vorbim putem comunica si pe messanger: filors34@yahoo.com

Toate cele bune, sper sa vorbim

andreutza13
05.08.2007, 12:31
Buna ziua! Am descoperit de ceva timp acest forum, dar nu am postat nimic pana acum... Am citit si am incercat sa ma pun la curent cu tot ce e pe aici. Ma bucur tare mult ca exista acest forum, caci am aflat multe informatii importante de aici.

Eu voi veni in Octombrie in SUA, in New York, si as dori sa cunosc si eu romani, sa imi pot face prieteni, sa am cu cine bea o cafea in oras, sau sa ies la o plimbare prin parc.

Sper sa pot gasi si in State prieteni asa cum am in tara...

un_baiat
30.03.2008, 11:23
buna,
eu sunt in Queens, Middle Village de ceva timp si mi-ar place sa cunosc lume noua. Sunt destul de ocupat in timpul saptamanii, dar in week-end-uri se gaseste timp.
Sper sa vorbim