PDA

Arată versiune întreagă : Scoli bune in Houston ?

lili70
14.07.2008, 02:39
Buna tuturor.

Anul urmator va trebui sa ne mutam din Toronto in Houston. Cea mai mare problema sunt pentru noi scolile (elementare docamdata).

Va rog recomandati-ne o zona/cartier cu scoli bune in Houston sau suburbii.

Apreciez orice sfat.

L

Greuceanu
14.07.2008, 09:07
<DIV>Salut! Si pentru mine scoalaa fost o problema, stai linistita. smileys/smiley36.gif</DIV>
<DIV>De evitat sudul-estul, downtown si partea de nord. zone bune si nu f scumpe : Katy, Sugarland, Woodland daca vreti si casa.</DIV>

maimutica
14.07.2008, 11:59
Buna tuturor.

Anul urmator va trebui sa ne mutam din Toronto in Houston. Cea mai mare problema sunt pentru noi scolile (elementare docamdata).

Va rog recomandati-ne o zona/cartier cu scoli bune in Houston sau suburbii.

Apreciez orice sfat.

L

Clear Lake. Este zona cea mai buna din Hosuton aproape si de Lutheran South Academny unde a fost fata mea la liceu. e scoala particulara, dar merita toti banutii.

Daca te uti dupa scoli de stat, peste tot vei avea probleme cu unele cazuri de educatori timpiti sau incompetenti. Dar in mare, in Clear Lake sint printre cei mai buni. Zona este buan si in afara de dementa aia care si-a ucis cinci copii, nu ai sa auzi de crimein partea asta a orasului.

Eu ma locuit in Vest, sud-vest, sud si Clear Lake unde sitn si azi. Cel mai bun loc din Houston.

PS Ma itnrb daca nu cumva am fost colege de facultate. Eu eram la Politehnica si toata grupa mea e in Toronto acum. smileys/smiley1.gif

Succes la mutare.

lili70
17.07.2008, 02:03
Multumesc pentru raspunsuri.

As mai indraznii sa va rog sa-mi ziceti niste link-uri de scoli private bune. Da, vrem si casa dar nu preturi foarte mari.

Maimutica, sorry, eu am terminat Mate.

Care este linkul oficial al school board-ului (de stat) din Houston ?

Multumesc,

Lili