PDA

Arată versiune întreagă : ciclul

iulika
06.07.2008, 02:09
Mi-a

Loniia
06.07.2008, 02:37
iulika </span>intarziatul ciclului automat ne duce cu gandul la sarcina smileys/smiley2.gif,esti prea tanara sa fie un semn de menopauza nu-ti fa griji,daca iti doresti un bebe sa ne rugam sa fie asa un bebe , dat fiind ca nu ti-a intarziat niciodata ciclul din puctul meu de vedere ar fi chiar o sarcina smileys/smiley1.gif ,daca nu ai luat o anumita medicatie care ti-ar fi putut influenta ciclul.Cred cel mai in masura este ginecologul sa-si dea verdictul ,trecand o luna poate aprecia corect daca e sarcina la tine sau o intarziere.

mihaela75
06.07.2008, 04:10
Testul de sarcina iese negativ daca-l faci prea devreme, mai fa unul dupa o saptamana .

iulika
06.07.2008, 05:47
Mul?umesc pentru

iulika
17.07.2008, 04:26
Slava Domnului....Am mai facu un test ...de fapt 2 ...de bucurie....Au ieoit 2 liniu?e...Voi avea un BEBE! Urmeaza sa-mi fac analizele urmatoare specifice sarciniii...Mii de mul?umiri mihaele 75 oi Loniia...multa sanatate ,ne mai auzim...!

angeline
17.07.2008, 08:55
hm...Loniia, ma mir sa nu fi auzit si de menopauza precoce care nu tine seama de varstasmileys/smiley2.gif

Totul este bine cand se termina cu bine. Felicitari iulika...

straightheart
17.07.2008, 09:39
Loniia, intarzierea ciclului (luni de zile chiar ...si nu o spun din experienta proprie ci a altora) se poate datora nu numai unei posibile sarcini ci si unor dereglari hormonale. Oricum, consultarea unui medic de specialitate e mai mult decat necesara.

Iar menopauza timpurie exista si ea este semnul unei disfunctii severe ale glandelor endocrine (tiroida si hipofiza) Iulika, FELICITARI MAXIME pt. bebeu !smileys/smiley32.gif