PDA

Arată versiune întreagă : hello to everyone!

03.07.2008, 04:27
am aruncat o privire pe forum si am constatat ca nu e nimeni interesat de plecarile in Canada cu contract de munca! Oare... sa fiu singura care sa doreasca acest tip de viza?smileys/smiley3.gif Poate ca se va gasi totusi cineva care sa stie mai multe detalii despre contractele de munca,intrucat eu am aplicat deja la 2 firme care promit plecari peste plecari,dar.... de 2 luni nu am primit nimic din partea lor.
Poate ca e importanta si meseria de baza,asa k va spun (celor interesati,desigur!) ca sunt asistenta medicala.
Multumesc frumos celor care vor incerca sa imi furnizeze unele informatii. Numai bine!
</span></font>

Ninu100
03.07.2008, 05:18
adria69 ( smileys/smiley23.gif</span>....prea marunt scrisu' ...da ma straduiesc.....) SI eu sint interesat de plecatul in Canada cu contract de munca....ca toata familia mi-e acol' si sor-mea..spirituala si frat-mio..la fel... da nici eu ca si tine...nimic nimic.. asteptam amindoi si poate cine stie intre timp mai conversam...smileys/smiley9.gif.

fifi
04.07.2008, 13:26
au fost si mai sunt interesati de plecarea in Canada cu contract de munca, probabil "k" n-a fost suficienta aruncarea unei singure priviri pe forum.

nu e nici o informatie de dat, secretul este obtinerea contractului de munca, de restul se ocupa firma intermediara sau chiar contractorul direct daca este interesat sa te aduca in Canada.

cele care vin rezidente permanente aici cu calificare de asistente medicale in romania, trec o gramada de examene ca sa li se recunoasca studiile si sa poata profesa, nu stiu ce spital sau clinica are curaj sa aduca o asistenta medicala din afara si s-o angajeze din prima zi, neavand nici un fel de experienta sau cunostinte despre sistemul medical din canada.

dar tu nu te lua dupa vorbele mele, insista! smileys/smiley1.gif