PDA

Arată versiune întreagă : Pentru buna functionare a forumului!!!!

sorin
25.04.2005, 08:22
Pentru a evita eventuale probleme de functionare a forumului, chiar si pe perioade scurte, vom sterge periodic (lunar sau bilunar) mesajele de pe forum care au fost inactive pentru o perioada de 6 luni sau mai mult. Prin inactive, va rog sa intelegeti mesajele la care nimeni nu a raspuns (reply) timp de 6 luni sau mai mult.
Daca mesajele vor fi lasate la infinit, chiar daca nimeni nu mai este interesat de acestea, baza de date se va umple la un moment dat si vom fi in imposibilitatea de a mai posta mesaje noi.

Comentarii? Intrebari? Sugestii? Sfaturi? Nu ezitati sa scrieti aici. smileys/smiley1.gif

angela
25.04.2005, 08:48
De acord, si asa chiar daca subiectele exista foarte multa lume
deschide alte topicuri noi, fara a face nici cel mai mic efort de a
cauta daca s-a mai postat ceva in aceasta privinta sau nusmileys/smiley2.gif

sorin
25.04.2005, 08:52
Am sa incerc sa mai triez mesajele vechi si sa adun ce cred ca e de folos unor forumisti si le voi posta ca

dumytrudinunela
02.05.2005, 19:30
IMI PLACE ACEST FORUM SI AS VREA SA FIU SI EU PE LISTA MEMBRILOR LUI. MA NUMESC NELA SI CRED CA POT SA-I AJUT SI EU PE CEILALTI CU ANUMITE INFORMATII CE-MI POT FI TRANSMISE DE ENTITATILE LOR ,CA SUFLETE.DACA IMI TRIMITETI O POZA VA POT SPUNE MULTE INFORMATII.CU DRAG NELA.ROMANIA

sorin
03.05.2005, 03:07
Pai deja te-ai inscris pe lista prin faptul ca ti-ai creat un cont si ai postat acest mesaj.smileys/smiley1.gif

garfield
03.05.2005, 04:26
Daca mesajele vor fi lasate la infinit, chiar daca nimeni nu mai este interesat de acestea, baza de date se va umple la un moment dat si vom fi in imposibilitatea de a mai posta mesaje noi.

A well designed database can handle millions of records without breaking a sweat. That means this forum will need to be pruned only by your great grandchildren at the rate that posts are being made now.

Hard drives today are getting larger, faster and cheaper than ever before.Storage space should never become an issue on today's servers. If you anticipate 'problems' so soon, maybe you need to replace your server (or your database).

The only reason I can see for pruning the forum is to make it easier to findcurrent topics. I know you have 'active topics' but i guess people will go and browse for topics in a particular category.

sorin
03.05.2005, 04:59
Hey Garfield, where have you been man? smileys/smiley1.gif
E adevarat ce spui tu, insa atunci cand ai propriul tau server, nu cand folosesti un

dumytrudinunela
03.05.2005, 22:28
Multumesc Sorin ,pentru precizare,este primul meu grup de dialog din afara granitelor tarii si nu am stiut cum sa procedez.Vreau sa transmit adresa mea de e-mail pe care pot primi pozele pentru evaluare a intregului(Spirit,Suflet,Trup),facuta prin intermediul Entitatii Suflet personale a fiecaruia.E-mail IASIUS_REIKI@YAHOO.COM.Pentru a evita eventualele discutii va rog sa precizati pe ce adresa vreti sa primiti raspunsul-pe intreg grupul de dialog sau adresa personala.Cu multe ginduri pozitive din Romania.Nela

GreenRose
05.05.2016, 21:00
Va rog sa-mi spuneti cum pot sa sterg anumite topice sau postari ale mele. La data cand am scris nu stiam ca vor fi publice si mi se pare grav sa le vada toata planeta si sa nu ai posibilitatea de a le sterge. Va multumesc!

sorin
05.05.2016, 21:09
Va rog sa-mi spuneti cum pot sa sterg anumite topice sau postari ale mele.
Ti-am scris si pe celalalt topic. Pentru orice postare, ai optiunea de a edita si a sterge ce e prea personal.