PDA

Arată versiune întreagă : Romani in Spokane?!

patri82
23.06.2008, 16:43
Hello,

Eu m-am mutat recent in Spokane, WA. Eram curioasa daca mai sunt si alti romani prin apropiere...

Multumesc,

Patricia

Sorinab
30.06.2008, 11:25
Buna Patricia,

Sunt convinsa ca o sa gasesti romani in zona ta, eu locuiesc la vreo 4 ore de Spokane in Helena, Montana. Am ramas dezamagita, am incercat sa gasesc romani aici si nu am dat de nimeni, imi doresc foarte tare sa mi fac prieteni romani! E greu sa nu ai cu cine imparti dorul de casa, sa povesesti despre locuri si lucruri familiare! Numele meu este Sorina, m am mutat aici acum doi ani cand m am casatorit, sotul meu a fost in armata si ne am cunoscut acum aproape 4 ani.
Multa bafta! Daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti scrie mi pe sorinaniculae@yahoo.com.

luckylord
03.07.2008, 07:00
Eu stau in Renton Patricia:)

hazel
03.07.2008, 09:27
Patricia, esti cam departisor de vestul statului unde sta majoritatea romanilor, suntaproape 300 de mile.

Luckylord, nu stiam ca ai venit in statul WA. Bine ai venit!

patri82
06.07.2008, 16:24
Se pare ca nu sunt prea multi romaniprin zona:( Probabil sunt toti in Seattle...

Luckylord, Renton e cam departe de Spokane asa-i (cred ca sunt vreo 300 de mile)?

Poate cand avem un weekend lung ne putem intalni toti undeva...ar fi super fain:)

tina10ro
07.02.2010, 18:29
Sunt multi romani in zona Seattle sau Portland, OR. Cam departisor de tine, dar ce nu face omul cand are vointa.

Cum te-ai acomodat intre timp?

Cosmin82
21.04.2010, 01:34
la spitalul mare din spokane lucreaza un roman, mai stiu pe una care e in stagiatura acolo si e un stomatolog care sa mutat de aici din seattle. sincer i-am cunoscut dar nu tin legatura cu ei. stiu ca a fost o mare comunitate de romi mai acu ceva timp

virgil.moisii
03.08.2010, 11:42
hello...eu m-am mutat recent in Cheney (20 min de Spokane). daca mai sunt romani prin zona mi-ar face placere sa-i cunosc. virgilsmoisii@gmail.com

PatriRO
27.02.2012, 14:52
Sunt multi romani in zona Seattle sau Portland, OR. Cam departisor de tine, dar ce nu face omul cand are vointa.

Cum te-ai acomodat intre timp?

Nu m-am acomodat foarte bine si de aceea pe 14 martie incep un nou job in Seattle :)

PatriRO
27.02.2012, 15:09
Buna Virgil, ai apucat sa cunosti romani in Spokane? Eu am cunoscut cativa dar nu as putea spune ca suntem prieteni...probabil ca si diferenta de varsta e o cauza...