PDA

Arată versiune întreagă : De ce se inneaca la mal fotbalu

21.06.2008, 08:03
De ce se inneaca la mal fotbalu' Romanesc? Pai uite de ce:

De la lovilutie incoace, de vreo 20 ani, echipa nationala a Romaniei de fotbal are o traditie batuta in cuie: In noaptea inainte de cite un meci mare, se imbata ca porcii si se distreaza prin discoteci pina dimineata. Cind incepe meciul, nu mai sint in stare sa stea pe picioare de oboseala si de beti.

Echipa Romaniei a capatat deja reputatia asta in strainatate purtindu-se asa mereu in deplasare. Informatia e foarte precisa, si nu e gluma deloc. De aia echipa Olandeza i-a lasat lejer prima repriza la ultimu' meci de marmelada a echipei nationale Romane. Si fotbalistii romani nici nu au fost in stare sa faca nimic, fiindca erau beti, nu din cauza la antrenor sau abureala lui unu si lui altu... Pai ziceti si voi, daca astia-s sportivi profesionisti, mai se pot tine ei de vrajeli si panarame ca restul populatiei, ca noi asa, sau trebuie sa stea cuminti sa faca nani noaptea si sa lase vrajeala?

http://www.romanian-portal.com/us/ro/article.asp?id=7905

http://www.romanian-portal.com/us/ro/article.asp?id=7904

http://www.romanian-portal.com/us/ro/article.asp?id=7898

Juliablue26
21.06.2008, 08:08
Nu pot sa cred!!

21.06.2008, 08:19
Ei, sa crezi! Informatia e foarte sigura, mai completa si mai sigura nu este posibil. O las doar aici, pentru ca nu pot sa implic alti oameni doar ca sa iti dovedesc tie de ce fel de vrajeli se tin baietii de la nationala.

Dar, daca vreidovezi, cel mai bine e sa vezi cu ochii tai, cind mai vin baietii de la nationala prin America la cite un meci important - bairame de paranghelie, nu alta! smileys/smiley36.gif Vorba aia, Bucuresti, Bucuresti, toti borfasii tu ii cresti...

Juliablue26
21.06.2008, 08:39
Da, am urmarit toate partidele si intradevar foarte slab. Gazeta spotiva din Rom. sustine acelasi lucru, dar Federatia Rom de fotbal negheazau desavarsire pe web-situl lor.

nicoletamihaela
21.06.2008, 08:52
Ei, sa crezi! Informatia e foarte sigura, mai completa si mai sigura nu este posibil. O las doar aici, pentru ca nu pot sa implic alti oameni doar ca sa iti dovedesc tie de ce fel de vrajeli se tin baietii de la nationala.

Dar, daca vreidovezi, cel mai bine e sa vezi cu ochii tai, cind mai vin baietii de la nationala prin America la cite un meci important - bairame de paranghelie, nu alta! smileys/smiley36.gif Vorba aia, Bucuresti, Bucuresti, toti borfasii tu ii cresti...

Sex_la_greu....aveai vre-o speranta ca echipa nationala va face ceva "bun"pentru amaratii de romani (saraci si infometati),si sa le ridice moralul barem cu un campionat castigat?..Dar ce zic eu,ca ma hazardez in visuri nationale ....Sa se califice barem, un pic si sa treaca de grupe...Visuri taica,visuri...In veci nu vom mai avea fotbalistii de altadata...

De fapt ce zic eu...La romani "e "ca la politica...Cand ai asa fotbalisti,vezi starea natuniii....(cum sa le ofere onoarea amaratilor de romani sa se simta mandrii in lume,si barem cu atat,daca suntem rusinati in societatea internationala de cei ce ne conduc)..

Mie mi-a fost rusine sa privesc la televizor si barem pentru cateva secunde,cum evoluau "dragii nostrii "...

21.06.2008, 09:02
Vino mama sa ma vezi, cum lucrez la spatii verzi... Imnul fotbalistilor aburiti cu whisky smileys/smiley36.gif

Pai de-aia l-au taxat Englezii de la Chelsea pe Mutu, ca si pe ala l-au prins cu droguri. Nu stiu daca ai auzit de asta. Dar au fost porci si aia de la Chelsea, sa ii ceara 12 milioane de para cu o zi inaintea meciului nationalei Romane de luna asta,ca sa il demoralizeze... Altfel Mutu ar fi dat gol chiar si beat.

Restul baietilor de la nationala Romana, daca sint constienti ca nu sint in stare sa joace beti, ar fi trebuit sa fie cuminti macar ziua si noaptea de inainte de meci. Stii ce, Gazata sportiva ar trebui sa ii pozeze cu ce se ocupa nationala inainte de meciuri si sa publice, ca sa opreasca timpeniile astea. Aia de la Federatie stiu toti ce si cum se intimpla, dar trebuie sa se acopere si/sau sa faca pe prostu', ca vorba aia, nu te certi cu cin'te-ncurci! Ca daca ii da astia in git pe aia ca se imbata si umbla dupa bucati inainte de meci cind au neveste acasa, ii da si aia in git pe astia de la Federatie cu una si alta... Si uite asa, treaba merge inainte, ca inainte, si fiecare se gindeste la ciolanu' lui, fiecare cutreaba lui... Si de atita vrajeala ne innecam la mal! smileys/smiley5.gif

shogunelu
21.06.2008, 09:09
Sex_la_greu</span>, inafara de nick-ul haios, vorbesti niste prostii colosale. Eu cred ca tu nu realizezi cam ce nivel de securitate si strictete a fost la campionatul asta, ca dealtfel la oricare. Nu fa confuzie intre campionatul intern, unde intradevar asa se intampla adeseori si un campionat european, ca diferenta e de la cer la pamant.

Apoi, se vede ca habar n-ai ca Piturca, asa cum e el, e de o strictete cumplita, nu bea nimeni un ceai in plus, nu ca se imbata! smileys/smiley36.gif

Problema cu ai nostri in meciul cu Olanda nu a fost alcoolul, ca in ce teroare ii tine Piti, nu se pune problema, ci strategia slaba si diferenta uriasa de clasa intre noi si ei. Nu ne-au lasat sa ne trezim din betie in prima repriza smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, ci efectiv s-au dat la o parte</span>, sperand ca vom inscrie, i-ar fi ajutat pe ei foarte mult.

Am uitat sa-ti zic ca am vazut toate meciurile de la fata locului, nu la televizor smileys/smiley2.gif.

Si mie mi-a parut tare rau la sfarsitul meciului cu Olanda, dar nu pt ca ar fi fost ei beti, ci pt ca am fi putut fi noi</span> beti, ca mergem in semifinale! smileys/smiley36.gif

bogdan178
21.06.2008, 09:18
SAl

Pt ca mutu trage pe nas ...Sint ultranationalist dar anti echipa taranilor din romania ...care vin la nationala ca sa ia sute de mii de euro ...daca vin sa joace pt culori sa o faca pe gratis ...munca patriotica nu se plateste decit in fotbal vad . Piturca are demult cota parte din unii jucatori de la steaua de cind era antrenor ...e de necrezut cum poti sa mergi pina la prostie pe mina lu` banel

bye

P.S. daca as avea o mitraliera as impusca toti spurcatii de la dinamo

nicoletamihaela
21.06.2008, 09:35
Bravo Bogdan,te felicit...Daca vre-unu (ma refer la fotbalisti)ar citi pa aici,ar realiza ca si-au facut tara de rusine....Si ca multi romani,merg cu capul plecat pentru "fasoanele lor de domnisoare de pension"...

Sogunelu..Eu nu zic ca sunt as la fotbal....Nu nici pe departe nu am pricep..Dar daca este asa cum zici tu,ca au fost "demoralizati si ingraditi"de PITI,de ce nu au evoluat bine...

Mai Sogunelu..Eu am facut sport la Steaua acum multi ani in urma....Si o aveam antrenoare pe Olga Szabo...Atunci sa vezi teroare si sovinism...Si dupa ce mi-a spus ca "fata draga,NU VREU SA MA OCUP DE TINE,nu ca nu ai talent,ci ca am alte fete de sustinut",am plecat fara regrete..Si aveam 15 ani...Si m-am dedicat meseriei si "dragostei pentru animale"...Nu regret nici in ziua de azi,ca m-am lasat de sport,si o faceam din pasiune,nu din "visul ca ma voi imbogatii"cum fac fotbalistii...

Si in alta ordine de idei...Ce crezi ca "prafurile"lui Mutu,si "alcolul"tuturor fotbalistilor,duce la ceva bun ?Sau ii obliga cineva sa calce in pacat ?O fac ca "le place" ,si ca este trendy ,si la moda in societatea de "jivine "in care se invart....

Vorbesti de strategie in fotbal Sogunelu ?Care strategie de joc ?Au ei vre-un plan sau vre-o schema?NU..De ce?Ca primeaza banii si atat..A stai ca am uitat...Si distractia cu "jivine" si alcolul,si ce mai primeaza la ei in viata....

Bref..Ne-au facut de RUSINE in lume,si punct..Nu le mai cauta scuze ca nu au...

shogunelu
21.06.2008, 09:35
Numai pe-a lui Banel? Dar Daniel Niculae?...

manolica1
21.06.2008, 09:44
ma doare sufletul sa vad cum alti colegi de munca(turci, germani, italieni) se bucura pt echipele lor nationale si cum fac misto de mine si mutu...de ex mutu in albaneza inseamna kkt...de cacao a fost si mutu...am vazut ieri Croati-Turcia...ce sa mai...un meci pe viata si pe moarte...in ce ritm sa alergat...posesia balonului 50%-50%..ma bucur pt Turcia, asa cum m-am bucurat si pt Rusia...ca doar sunt vecinii nostrii...
cea mai noua varianta pe care am auzit-o...
discutia piturca- mutu la meciu cu olanda
piturca- trage mutule odata...
mutu- nu pot sa trag nea pitzi ca m-am lasat...
in rest toate cele bune....

shogunelu
21.06.2008, 09:47
Citeste mai atent Nico ce am scris eu acolo, ai inteles total gresit.
Nu am luat absolut deloc apararea cuiva, am spus doar ca echipa are multe hibe, dar sa spui ca erau beti la meci, e o enormitate.

Piturca are partea lui de vina, nu-mi iese din cap faptul ca s-a incapatanat sa-i joace pe Banel si Daniel Niculae, doua catastrofe.

La randul lor jucatorii au fost fara vlaga, fara nerv, nu au avut deloc in fata ochilor ocazia urias, poate irepetabila pe care o au, de a trece de niste echipe foarte mari. Sa mor daca pricep cum de n-au jucat pe viata si pe moarte macar pt gramada de bani pe care i-ar fi luat fiecare daca treceau de grupe!...Dar ma rog, asta e.

Nu mai fiti frustrati, ca nu sunt nici eu, si mie mi-au zburdat cateva mii de euro din buzunar sa fiu acolo si sa vad totul pe viu.
Atata au putut, atata au facut.

21.06.2008, 11:01
De ce se inneaca la mal fotbalu' Romanesc?

Pentru ca de cate ori pierd un meci "fanii" in loc sa-i incurajeze sunt extrem de judgemental. Un adevarat fan ar trebuii sa fie alaturi si la bine si la greu. Dar romanii sunt alaturi doar la bine iar la rau arunca cu rosii in ei. Asta nu se mai numeste fani...Romanii nu stiu cu adevarat ce inseamna fotbal sau cum sa sustina o echipa. Mai luati si voi exemplu de la englezi, nemti etc care daca pierd un game e ok nu se scrie prin ziare ca ar fii niste drogati sau betivi.

Oare cum credeti ca se simt fotbalistii nostrii acuma? Au ajuns acolo, au pus efort si in loc sa fie apreciati ptr ca au facut si ei ce au putut romanii ii judeca ca ar fii asa si pe dincolo. Nu sunt perfecti dar nu merita sa fie tratati in felul acesta.

Eu sa fiu fotbalist profesionist si sa fiu judecat aspru ptr orice ratare mi-as baga picioarele in romani si data viitoare as incerca sa reprezint alta tara cum ar fi Italia sau Olanda unde as fii mai apreciat...in orice caz nu Romania.

Chiar daca nu am fost prea buni eu am fost mandra de ei. Datorita lor se mai pomenea pe la radio sau TV aici in Canadanumele tarii noastre.

Nici eu nu cred ca ar fi fost beti...sportivii nu prea beau de obicei decat la ocazii smileys/smiley2.gif

21.06.2008, 12:22
Imi pare bine sa vad ca lumea pe forum aici e mult mai serioasa de vreun an incoace si nu mai se discuta la bascalie, ci mai obiectiv. De mult timp asteptam asta. Bravo! smileys/smiley32.gif

Da bine ma, tocmai acuma cind avem meciu' asta al nationalei care a fost de toata panarama, v-a apucat seriozitatea?! smileys/smiley36.gif

Hai sa vorbescserios, chiar nu am fost presentin Europa anul asta la meciuri, dar cunosc sigur ce s-a intimplat in anii trecuti prin deplasari. S-au intimplat lucruri... deplasate smileys/smiley36.gifde neam prost, de parca nu e acceasi bautura si in Romania daca asteapta sa bea dupa meci.

Nu evina antrenorilor, n-ati vazut cum au fost zburati antrenorii de la Steaua care au incercat sa se impuna cudisciplina? Conflicte de "vestiare" aiurea...jucatori vedete rasfatati care isi fac de cap si cine incearca sa faca disciplina cu ei,e zburat...

Nu e vorba casint judecatide Romani, e vorba ca jucatorii nu vorsa se conformezecu disciplina! Si la o adica, ce,alte tari nu isi trag la raspundere echipele pentru (lipsa de) performanta? Ce alte tari doar leda bani si le zice, vinoma si tu la cantonament cind vrea muschiul tau, si oricepanarama de meci faci tu, e OK cu noi, pentru ca tu esti fotbalist si orice iti faci tu de cap, e OK cu noi??!... smileys/smiley36.gifHai sa fim seriosi oameni buni!! Toata lumea vrea sa vada un meci frumos al echipei lor - sau in cazul nostru, macar un efort sa faca meci! Au fost sub orice critica, ce sa mai...