PDA

Arată versiune întreagă : contact ambasada

mihaela75
06.05.2008, 09:02
Cum luati legatura cu ambasada canadei in Bucuresti?Au un nr de telefon, raspunde cineva si te asculta ,adica au telleri care cu asta se ocupa?Am nevoie de niste informatii din dosarul meu si nu stiu cum sa-i contactez.Daca trimit email oare citeste cineva emailul meu?Voi cum tineti legatura cu ambasada?smileys/smiley5.gif

fifi
06.05.2008, 12:32
mihaela, de obicei te contacteaza ei, dar poti suna si tu,(in orele lor de programsi chiar trimite email uri,de obiceiraspund.

de ce te interesezi, insa de cazul tau la ambasada din bucuresti? al tau nu se proceseaza aici, in Etobicoke? sau e vb de al fetitei pe care vrei s-o aduci din romania. Dosarul ei l-ati trimis acolo?

de obicei ei si din canada si din romania cand proceseaza, prin scrisori te tin la curent cu pasii care trebuiesc urmati, dand anumite termene pt trimiterea documentelor, dar iti poti si verifica online statutul dosarului daca iti stii client ID number. se poate verifica online aici: https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en

adresa, nr de tel si emailulambasadei canadei in bucuresti probabil le stii, sunt si aici pe forum.

bafta!

mihaela75
06.05.2008, 14:39
Ea nu a primit plicul cu instructiuni , trimiterea la medicale si ce mai trebuie.Aici au spus ca ei sunt in legatura si sa stau fara grija ca vor primi dar au trecut 3 sapt si nimic.Eu stau acum si o astept pe ea dar in Ro vad ca se misca mai greu.Vroiam sa stiu daca au adresa corecta desi sunt sigura ca am dat-o corect de la incaput in aplicatia mea.Ma streseaza asteptarea asta.Unde-s adresa si nr de tel, da-mi un link daca le gasesti.

fifi
06.05.2008, 14:59
http://www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=103

stiu ca te streseaza asteptarea dar o sa dureze ceva, de ce zici ca din Ro se misca greu, adu-ti aminte cat au procesat la cazul tau, din canada...

mihaela75
07.05.2008, 04:10
Mersi mult fifi, o sa sun sa vedem ce zic smileys/smiley5.gif

gabi&serban
07.05.2008, 07:31
sal

prin telef nu rezolvi nimic, trebuie sa le scri un e-mail. asta ne-au spus si noua prima data cand am sunat. apoi am avut o sg persoana de contact prin care am aflat tot ce ne interesa.

stai linistita ca se citesc mail-urile

multa bafta