PDA

Arată versiune întreagă : Exista Dumnezeu!

mirela_delia
03.05.2008, 01:22
In cautarea ta de Dumnezeu, trebuie sa-L
vezi pe Dumnezeu in oameni. Sa-L vezi mergand pe drum, sa poti sa dai
mana cu El, sa poti sa-I spui ce ai pe suflet. Si numai asa, vazandu-L
in oricare apoape al tau, in sufletul tau v-a invia speranta ca intr-o
zi Il vei regasi si in tine.</font> Intr-adevar, tu nu-L vezi pe Dumnezeu.
Nu-L intalnesti pe drum. Nu poti sa-I strangi mana. Insa atunci cand
cauti adevarul, atunci cand te straduiesti sa promovezi pacea, de fapt
tu afirmi ca

mihaela75
03.05.2008, 04:00
ok ,cocoana preoteasa smileys/smiley36.gifAlt topic de religie, mai sunt vreo 10 deschise.smileys/smiley2.gif

fifi
03.05.2008, 04:04
ok ,cocoana preoteasa smileys/smiley36.gifAlt topic de religie, mai sunt vreo 10 deschise.smileys/smiley2.gif

razi mai usurel, mihaela75 si poate daca dai un ochi pe aici: http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=125 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=12591&amp;PN=1) 91&amp;PN=1o sa vezi ca nu-i cucoana preoteasa si poate te rogi si pt ea, cum te-a ajutat Dumnezeu pe tine sa-ti rezolvi treburile prin Canada, poate te asculta si de data asta si-i da si ei inca o sansa. smileys/smiley2.gif

mirela_delia
03.05.2008, 04:37
Imi pare rau mihaela75 </span>daca asa crezi depsre mine.Nu as dori sa simti ceea ce simt eu.Cand iti este bine,da-i usor cu palmele si vorbele,dar cand durerea te incolteste IL cauti pe Dumnezeu,si unde Il poti gasii,decat in oameni,in rugaciune si in suflet.Fiecare avem un suflet,si iti doresc sa nu cunoasca sufletul tau,amaraciunea neputiintei si a bolii.Multumesc fifi!</span>

Raven
03.05.2008, 06:03
Alt topic de religie, mai sunt vreo 10 deschise.smileys/smiley2.gif
E deschis la sectiunea de Religie, deci nu-i nici o problema.

03.05.2008, 06:40
De cind lumea "satulul nu crede flamindului",de aceea Mirela,nu intoarce privirea spre cei care vor sa te "loveasca"intr-un fel sau altul,ai incredere in puterea binelui si nu-ti pierde speranta,cineva acolo sus poate te iubeste.Din tot sufletul meu de mama,pentru o mama mai putin norocoasa decit mine.

mirela_delia
03.05.2008, 07:09
Am vrut sa scriu aici din gandurile mele,din framantarile mele.nu doream sa starnesc polemici,ci doar sa incerc a ma incuraja prin alte ganduri,ale altor oameni,cu alte probleme,poate dar doamne atat de apropiati ca spirit.Multumesc elliane,multumesc tuturor celor care imi transmit o stare de bine,am atata nevoie de ea.Doamne ajuta,pe toata lumea!

fifi
03.05.2008, 07:16
...Doamne ajuta,pe toata lumea!

asta da, rugaciune, cam asa ar trebui sa se roage toti care spun ca sunt credinciosi, sa ajute pe toata lumea, Mirela si sa te ajute si pe tine sa-ti dea putere si sa fie mereu alaturi de tine!

idontknow
04.05.2008, 02:09
ok ,cocoana preoteasa http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifAlt topic de religie, mai sunt vreo 10 deschise.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif

Da, chiar asa, mai bine vorbim despre vreme, politica sau retete de bucatarie nu?Da, astea fac mult mai mult sens, intr-adevar 8-|...

mirela_delia, ce pot sa-ti spun decat ca esti o persoana deosebita, care in aceste clipe atat de grele pentru tine, nu te-ai razvratit impotriva lui Dumnezeu, ci ai cautat sa te apropii de El.Fii tare si crezi!

fifi
04.05.2008, 02:48
mi s-a spus de curand ca sunt atee in devenire, dar de cand cu fata asta, ma credeti ca mi-e frica sa nu cred sau sa ma mai cert cu El de teama ca daca exista cumva Dumnezeu se poate supara asa de tare pe mine si n-o mai ajuta pe Mirela. stiu ca suna prosteste, puteti sa dati cu oua dar asta simt eu acum. smileys/smiley5.gif

mirela_delia
04.05.2008, 06:34
Dumnezeu Cel nevazut si
atoatefacator vine in atingere la modul sensibil cu sufletul meu
nevazut, care, in urma acestei atingeri, se umple de o minunata liniste
si de o bucurie cereasca.

Principalul intr-o rugaciune este apropierea inimii de Dumnezeu, cea
care da marturie despre dulcea prezenta a lui Dumnezeu in inima.

(Sfantul Ioan de Kronstadt)</font>

Raven
04.05.2008, 07:00
mi s-a spus de curand ca sunt atee in devenire, dar de cand cu fata asta, ma credeti ca mi-e frica sa nu cred sau sa ma mai cert cu El de teama ca daca exista cumva Dumnezeu se poate supara asa de tare pe mine si n-o mai ajuta pe Mirela. stiu ca suna prosteste, puteti sa dati cu oua dar asta simt eu acum. smileys/smiley5.gif
Atee sau agnostica in devenire? Nu-i tot aia.

Teama aia de care zici nu-i prostie, nici nu suna a prostie. Prudenta numai prostie nu e.

04.05.2008, 14:28
Dumnezeu exista! Numai ca, nu "se baga" cu forta, in sufletul nimanui, decat unde e primit! ;)

Mirela_Delia : "Pentru ca a trai inseamna Sa-L respiri pe Dumnezeu."
Ce frumos spus, Mirela! Numai ca, unii oameni, respira doar aer, si nu-i putem condamna...

Multa sanatate, draga Mirela! Si Dumnezeu sa-ti ajute! :)

mirela_delia
05.05.2008, 00:36
Doamne ajuta!.IMPREUNA, sa aducem multumiri lui
Dumnezeu, pentru al sau DAR al iubirii si iertarii, pentru increderea
sa eterna, ca noi ne vom gasi calea inapoi acasa:

....Tata,ne amintim ca vocea Ta este cu Noi in fiecare imprejurare si
ne credem in Ea ca ne va calauzi gandurile si pasii. Multumita Tie, NU
SUNTEM SINGURI. Multumita Tie, ii avem pe semenii nostri. Tu nu ne-ai
lasat lipsiti de mangaiere, ci ne-ai dat insotitori puternici care sa
ne lumineze calea.

....In numele tau, preaslavim calatoria nostra aici si ne rugam
neincetat pentru sfarsitul vinei, singura cauza a suferintei. Si, in
acest sfarsit, noi imbratisam DARUL PE CARE NI L-AI DAT, SINGURUL dar
pe care il putem primi sau da fara vina. Iti multumim, TATA, pentru
DARUL iertarii.Il vom folosi cu intelepciune. Il vom folosi in orice
imprejurare.

....Cu el vom aduce lumina Ta IN TOATE UNGHERELE INTUNECATE ALE SUFLETELOR NOASTRE.</font>

mirela_delia
05.05.2008, 05:48
&lt;a href='http://www.holdthatpic.com'&gt;&lt;img src='http://quick.holdthatpic.com/images/239812.jpg' alt='' /&gt;&lt;br /&gt;HoldThatPic.com - Free Image Hosting&lt;/a&gt;

mirela_delia
11.05.2008, 05:26
Vin in fata voastra cu rugamintea de a citi,un strigat catre Dumnezeu,acel Dumnezeu din oameni,care este postat la umanitare si are titlul SA O AJUTAM PE MIRELA.Va multumesc,am nevoie de voi.

HaymHerman
05.08.2009, 14:37
Cine este Mirela si in ce consta ajutorul de care are sau a avut nevoie?