PDA

Arată versiune întreagă : Atentie la informatiile Roxei!

ovex
20.04.2005, 05:40
Avand in vedere unele informatii date de Roxa pe acest site,care s-au dovedit a fi gresite si lipsite de temei legal,ma vad nevoit sa atrag atentia asupra veridicitatii afirmatiilor sale.

Pentru a va convinge de afirmatiile mele,parcurgeti forumurile Emigrare in Toronto-Ontario si mai ales Emigrare inMontreal-Quebec.

cruxshadows
05.07.2005, 12:20
Ai putea sa fii mai exact in legatura cu ceea ce ai afirmat. Pe mine
unul m-ar bucura sa aflu de exemplu ca emigrarea pe partea engleza nu
dureaza intre 2 si 4 ani.

Vad ca pe acest forum cineva incearca sa atraga emigranti pe partea franceza. De ce?

Multumesc

ovex
07.07.2005, 05:17
Ai putea sa fii mai exact in legatura cu ceea ce ai afirmat. Pe mine unul m-ar bucura sa aflu de exemplu ca emigrarea pe partea engleza nu dureaza intre 2 si 4 ani.

Vad ca pe acest forum cineva incearca sa atraga emigranti pe partea franceza. De ce?

Multumesc

1. Emigrarea pe parte engleza poate dura si peste 4 ani si chestia asta ti-ar putea fi confirmata de multi aplicanti care sunt in asteptaresi crede-ma ca nu sunt prea fericiti.Nu inteleg chiar de ce pe tine te-ar bucura chestia asta.

2. Eu personal ori de cate ori am ocazia,sfatuiesc pe toata lumea sa emigreze pe partea franceza pentru ca:emigrarea dureaza maxim 15 luni(daca nu sunt piedici,ex.:la ex medical,interviuri de securitate,etc);lucrurile decurg comform programarilor si termenelor date de Gouvernement du Quebec si nu astepti luni intregi sau ani chiar,un raspuns cum se intampla la emigrarea pe partea engleza;si cel mai important:VIZA E PENTRU TOATA CANADA! Nu te opreste nimeni(asta am mai scris de multe ori) sa aterizezi la Toronto,Calgary,Vancouver sau unde vrei tu.

Oamenii care vor sa emigreze,trebuie sfatuiti,informati si nu in ultimul rand avertizati de toate impedimentele care le-ar putea intampina,nu crezi?

Tu daca ai vrea sa emigrezi ce-ai face:ai incerca sa termini procesul de emigrare in 15 luni sau in (uneori)mai mult de 50 luni?Vezi de ce incurajez oamenii sa emigreze pe partea franceza?

Numai bine!