PDA

Arată versiune întreagă : Atentie la informatiile Roxei!

ovex
20.04.2005, 05:27
Am scris ca aceasta persoana(Roxa) pentru mine personal,nu mai exista,din acel moment dialogula incetat,dar nu pot sa concep un lucru:oameni care vor informatii clare,obiective si acoperite de un temei legal,(doar asta e scopul acestei sectiuni a forumului,nu?),primesc niste raspunsuri in cea mai mare parte eronate,neargumentate si unele chiar sfidand orice fel de bun simt(vezitopicul cu dovada financiara),acesti oameni,cum spuneam,vor facedupa spusele ei,pasi gresiti care ii costa bani,nervi,stres si poate in final umilinta.Asta nu voi accepta.Dacaam scris la aceasta sectiune,amfacut-o din dorinta sincera de a intari acest forum cu informatii reale,pentru a atragesi alti oameni care doresc sa emigreze,sau deja sunt in plin proces de emigrare si impreuna cu ei saincercam sa punem la punct ceva de durata,pe suportul creat de tine,Sorine.Dupa cate se observa,oamenii au inceput sa posteze,incet,incet cred eu din simplu motiv ca au incredere in ceea ce se scrie aicisi noi cei care citim, avem la randul nostru incredere in experientele sau intrebarilepostate de ei.

Toate astea au fost incalcate de Roxa care a dat unele raspunsuri gresite,eu am atras atentia printr-un ton zic eu dur dar de care nu-mi pare rau acum vazand ca tot nu se dezminte,si s-a ajuns unde s-a ajuns.Ma simt dator sa adopt o forma de protest care consta pur si simplu in titlul acestui topic si daca nimeni nu a reactionat pana acum,macar de acum in colo cel putin sa se puna un semn de intrebare.

Daca considerati ca probabil am sarit calul fata de acest personaj,urmariti unele site-uri romanesti(ziare de ex),unde exista forumuri si vedeti cum a fost tratata si de altii,care au luat atitudine,ultimul parca peforumulde pe siteulJurnalului National.

sorin
20.04.2005, 05:45
Ovex, pe acest forum fiecare are drept la replica si ca oriunde de altfel au existat, exista si vor exista divergente. Eu nu ma pricep la legi de emigrare si vreau doar sa ajut pe cei interesati in probleme de emigrare adunand informatii din diverse surse si de aceea nu-mi pot da cu parerea in privinta dialogului dintre tine si Roxa. Precizez pentru vizitatorii forumului ca nu am nici o legatura nici cu Ovex si nici cu Roxa, dar apreciez orice ajutor dat forumistilor nostri din partea oricarei persoane care poate da o mana de ajutor cu informatii utile.
In continuare, va voi lasa sa va rezolvati intre voi divergentele pe care le aveti fara a ma implica in vreun fel, pentru ca doresc sa fiu impartial.